UNBOXING 04/2016_04

1.5.16
Přeji vám krásný májový večer přátelé,
mám tu pro vás dvojitou rozbalovačku, balíčky přišly už v pátek, ale nebyl čas si sednout k PC:-(
Takže vám moje nové krásky ukazuji až teď.
Oba balíčky obsahovaly recenzní výtisky. Jeden je od Omegy a druhý od nakladatelství MOBA.
Pojďme na to, obrázky vám jistě napoví mnohem víc...

První balíček je pro mě osobně takovou malou výzvou...no možná trošku větší :-D
Lahodně s Ellou každý den
     Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje. Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

O jejích receptech všichni mluví. (Daily Telegraph)

Všichni jsme se zbláznili do rozkošné Elly... Je velkou postavou v oblasti zdravé výživy. (Times)

     Pokud jste někdy hledali recepty, které změní váš životní styl, pak je Ella vaše holka! Její přístup k jídlu, výživě a dietám je svěží, komplexní a vyvážený. (Radio Times)
Druhý balíček už obsahuje mojí oblíbenou klasiku, odpočinek a trošku té krimi :-)

Miluju tě... i s natáčkama
     Chiara Valentová je půvabná mladá žena se zajímavým zaměstnáním - pracuje jako letuška. A právě v letadle se seznámí s budoucím manželem Radimem. Počáteční idylka však netrvá dlouho a než se Chiara z manželovy proměny vzpamatuje, má na krku péči o dům i zahradu a několik kilo navíc. Když zjistí, že je jí manžel nevěrný, uvědomí si, že takhle to přece nemůže nechat…Černý anděl
     Detektiv šéfinspektor Gunnarstranda vede vyšetřování případu policisty Ivara Killiho, který byl v civilu zastřelen. Při zběžné obhlídce jeho bytu najde fotoaparát a v něm kontroverzní snímky velmi mladé dívky. Odnese ho na policejní ředitelství a uloží do zásuvky, ze které ale zakrátko materiál zmizí, stejně jako počítač z Killiho bytu... Policejní vyšetřovatel Frølich zatím pracuje na oddělení, které se zabývá pohřešovanými osobami, a aktuálně vyšetřuje případ zmizelého advokáta s pohnutým rodinným osudem. Gunnarstranda postupně nachází souvislosti mezi oběma zdánlivě nesouvisejícími případy.


Nádhera co? 
Zase jsem si připadala jako o Vánocích :-)
Miluju tě...i s natáčkama už jsem stihla přes víkend i přečíst, takže můžete brzy očekávat recenzi a věřte, že je nač se těšit ;-)
  
Tak co na to říkáte? Máte třeba nějaké zkušenosti s recenzováním kuchařek? Ráda se nechám něčemu přiučit, protože se toho tak trošku bojím :-D.
A co další dvě knihy, četli jste už třeba něco od Jakoubkové? Mě tedy dost překvapila a určitě si od ní ještě něco ráda přečtu. A co se týká o Černého anděla, tak to je tuším třetí díl série. Máte někdo zkušenost s tímto autorem?

Přeji vám krásný zbytek neděle a brzy "nanapsanou". :-)

11 komentářů:

 1. Pěkné knížky. :) Černého anděla mám k recenzi také, s autorem to bude má premiéra, takže zkušenost s ním prozatím nemám - nicméně jsem na něj zvědavá. :)
  Já kuchařky recenzuji v tom smyslu, že z ní ještě před recenzí něco uvařím, vyfotím, zrecenzuji grafickou podobu kuchařky... :) I třeba to, jak vypadají daná jídla. :) Již jsem recenzovala Studentskou kuchařku a pak Kuchařku Hry o Trůny, přičemž lépe se mi recenzovala právě ta Studentská. :) Zkrátka jde o to tam najít nějaký recept, který je člověk schopen v danou chvíli ukuchtit (v případě Elliny kuchařky je ale jistě nutný pořádný nákup) a jinak to jde prakticky samo... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji Terko, díky za rady ohledně té kuchařky. Byla to výhra v konkurzu a pak mě to celkem překvapilo. Však to nějak dopadne :-). Ale je pravda, že co se nákupu týká, bude jistě nutný a ani nevím, kam bych pro některé věci měla zajít :-(

   Vymazat
 2. Tak to se moc těším :) Já zatím kuchařku na recenzi neměla, ale ty ses tím určitě skvěle popereš, Míšo :) Tak si říkám... co popřát, krásné čtení a nebo dobrou chuť? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad je se nač těšit :-D, ale doufám, že ano, však já se s tím nějak poperu :-)

   Vymazat
 3. Krásné přírůstky. Kniha Černý anděl mě zaujala asi nejvíc, tak uvidíme podle recenze. http://kniho.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Slávko :-), já tyhle severské krimi můžu, tak doufám, že nebudu zklamaná, ačkoli má jít tedy o třetí díl série. Necháme se překvapit :-)

   Vymazat
 4. Všechny knihy vypadají zajímavě! :) Nejvíc se mi zalíbila hned ta první, kuchařka :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A taky jsou a ta kuchařka je na pohled naprosto perfektní, opravdu jsem v ruce zatím nedržela hezčí. Sice je to vaření nenáročné na práci, ale co se ingrediencí týká, tak pro normální kuchařky to není, chce to pořádný nákup a absolutní změnu pochutin :-).

   Vymazat
 5. Krásné přírůstky :-) Moc se těším na recenzi té kuchařky :-)
  Přeji ti pěkné čtení i vaření :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Marcelko :-). Každý se těší na kuchařku a já se ne a ne rozhoupat :-D

   Vymazat
 6. Krásne prírastky. :) Prajem príjemné čítanie a so zvedavá na recenzie. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[