RECENZE OMALOVÁNEK Ella a Max: Kráska a zvíře

20.5.17

Info o omalovánkách:


Nakladatel: Ella & Max, Presco Group
Jazyk: česky
Pořadí vydání: 1.
Rok a měsíc vydání: 2017/04
Počet stran: 80
Typ, vazba: Kniha, paperback
Formát, hmotnost: 214 × 260 mm, 430 g

Recenze omalovánek:

     Pohádka nebo omalovánka? Obojí! Úzasná společnost Presco Group vydala ve své edici Ella a Max další krásné papírové dílo. K recenzi se mi do rukou dostaly nádherně zpracované omalovánky na motivy Krásky a zvířete. Úžasné na těchto omalovánkách je především to, že v nich najdete jak kratší verzi pohádky, tak spoustu nádherně zpracovaných obrázků. Na své si přijdou milovníci pastelek a relaxace. Můžete spojit příjemné s užitečným.


     Omalovánky mají dvojité flexi a hladké desky a okamžitě po otevření, ač se toto překvapení skrývá až na samém konci, si všimnete, že v zadních deskách je ukryt maxi plakát určený rovněž k vybarvování. Můžete si jej, třeba vy sami nebo dětem do pokojíčku, připnout na zeď a malovat a malovat....


     Celá obrázkovo-pohádková knížka má 80 stran. Papír je středně silný a velmi kvalitní, obrázky jsou po obou stranách každé stránky, ale vzhledem k tloušťce papíru se nemusíte bát, že byste svou těžkou rukou kresbu protlačily. Doporučuji ale použít čistý papír jako podklad, pokud už máte na druhé stránce obrázek vymalovaný. Já osobně jsem v omalovánkách použila vícero druhů pastelek, jak měkké (extra soft), tak střední i tvrdé pastelky. Všechny druhy pastelek na papíře reagovaly na výbornou, což se ne vždy povede. Velká výhoda. V omalovánkách se dá i krásně stínovat a překrývat různé barevné odstíny, papír to hravě snese. I použití blenderu reagovalo na papíru velmi dobře. Nedochází k žádnému "žmolkování" ani drhnutí. 

     Obrázky jsou velice pestré a rozhodně nejsou jednotvárné, naleznete tu jak složitější motivy, tak i jednodušší. Můžete si sami vybrat kde začít a na co máte zrovna chuť, jestli chcete být pečliví a nebo si jen jednoduše lehce vybarvovat něco snadnějšího.

     Omalovánková knížka Kráska a zvíře je na motivy díla Jeanne-Marie Leprince de Beaumont a obrázky do ní ilustrovala skvělá Fabiana Attanasio. 

     Na českém trhu je sice už omalovánek více než dost, ale domnívám se, že kousky od Presca elegantně vyčnívají z většiny. Jsou opravdu nádherné na první pohled. Potíž je v tom, že i na druhý a třetí..., což znamená, že se k nim budete stále vracet. 

Tyto omalovánky mohu s klidným svědomím doporučit všem, jak náročným kreslířům, tak i těm, kteří po omalovánkách sáhnout jen zřídka. Budete maximálně spokojeni, stejně jako já. Nádherný kousek, který ve vaší omalovánkové sbírce nesmí chybět.


    

No nejsou nádherné???
♡♡♡
Za poskytnutí omalovánek k recenzi děkuji:

8 komentářů:

 1. Omalovánky vypadají skvěle a připomněla jsi mi, že jsem pastelku nedržela v ruce, ani nepamatuju, nějak nebyl vůbec čas, nebo co :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já právě taky, Jani. Po dlouhé době opět příjemný relax :-)

   Vymazat
 2. luxus barvicky, taky na nich zrovna pracuji :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Omalovánky zbožňuju! Tyhle jsou ale na můj vkus takový moc ,,jednoduchý" když to tak řeknu :D Za mě všemi deseti doporučuju Říše divů :)

  Karolína & Maličkosti ze života

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak je jasné, že Kerby je úplně jiná liga ;-)

   Vymazat
 4. Krásné omalky, jen ten čas kdyby byl :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[