RECENZE: Zakázané ovoce - Jojo Moyes

27.8.18
Zakázané ovoce "ananasového" prince

Info o knize:

 • název: Zakázané ovoce
 • orig. název: Foreign Fruit
 • autor: Jojo Moyes
 • žánr: Literatura světová, Romány, Pro ženy
 • rok vydání: 06/2018
 • nakladatelství: Ikar
 • počet stran: 448
     Bestsellerová autorka Jojo Moyes přichází se svou další knihou, která je stejně jako ty ostatní laděna svou obálkou do romantických tónů. Její knihy lákají ke koupi už jen z tohoto pošetilého důvodů – “ach” ty obálky! Ale není to jen tento důvod. Autorka veleúspěšného románu Než jsem tě poznala uhranula nespočet žen po celém světě. Není nikdo, kdo by dnes neznal Willa a Louisu. Člověk by mohl klidně podlehnout kouzlu a domnění, že další autorčiny knihy budou stejně srdcervoucí, emotivní a jedním slovem prostě boží! Jenže bohužel. Tentokrát se Moyesová nepředvedla ve své plné polní a nijak nenadchla, ale vlastně ani neurazila.

     Zakázané ovoce mluví svým názvem samo za sebe. Všichni víme, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Autorka nás ve svém dalším románu přivádí do přímořského městečka Merham. Je krátce po válce a všichni se ještě stále vzpamatovávají z dozvuku druhé světové války, která všechny svým způsobem poznamenala. Městečko Merham se probouzí k životu a přitom jako by stále spalo a uvízlo na mrtvém bodě. Poklidné, ničím nerušené, puritánské, snobské a konvenční. Zaběhlá rutina, žádné výstřednosti, pouze společensky přijatelný život bez známek jakéhokoli skandálu. Chcete-li: staromódní. Co také očekávat od 50. let minulého století, že? Jenže Merham se nechce a ani nebude měnit, o to se tu stará sdružení obyvatel. Nechceme přeci, aby byl Merham neřestí hříchu….

Recenze psána pro portál Chrudimka.cz - pokračovat ve čtení můžete ZDE

2 komentáře:

 1. Přiznám se, že zatím jsem od autorky nic nečetla, ale chystám se.
  Krásná recenze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, Jojo je výborná autorka, která píše téměř pro každou ženu. Samozřejmě se najdou knihy, které jsou příběhově slabší, ale zase je to opravdu jen individualita. Každý máme jiný názor. Mohu ji jako autorku jednoznačně doporučit :)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[