RECENZE: Bez slitování - Tim Weaver

20.9.18Nikdy si nemůžete být jistí, že někoho dobře znáte.
Dokonce ani své nejbližší.
Info o knize:
  • název: Bez slitování
  • orig. název: Fall From Grace
  • série: David Raker (5.)
  • autor: Tim Weaver
  • žánr: literatura světová, detektivky, thrillery
  • rok vydání: 04/2016
  • nakladatelství: Mystery Press
  • počet stran: 512
     Bez slitování je pátým dílem veleúspěšné série s Davidem Rakerem, člověkem, který se po smrti své ženy naplno věnuje pátráním po pohřešovaných osobách. Většina čtenářů už Davida velmi dobře zná a proto je jim jasné, že i v dalším případu mu půjde o krk a zamotá se do komplikovaného klubka lží, intrik a nebezpečí!

Je možné najít někoho, kdo si nepřeje být nalezen?
Bez rozloučení…
     V předchozím díle se David Raker seznámil s Melanií Crawovou, vrchní inspektorkou u Metropolitní policie, která mu šla tenkrát hlavně po krku. Nesdílela jeho zápal v pátrání po lidech, jeho techniky i postupy a už vůbec ne jeho napravování “situací” tam, kde policie na plné čáře selhala. Na konci předešlého dílu se ale jejich vzájemný vztah lehce změnil v respekt a “tolerování”. Mohly za to převážně okolnosti… Nyní ho ovšem Melanie sama vyhledala a žádá od něj pomoc. Jen těžko si lze představit, že žena jejího formátu a povahy, požádá právě jeho. Možná je to tím, že ona sama už si neví rady a ocitla se ve slepé uličce. Melanie Crawová požádá Davida o pomoc při hledání pohřešovaného muže, bývalého policejního velitele, který odešel do penze a který si užíval poklidný život s manželkou v ústraní na chatě poblíž Dartmooru. Běžná a banální rutina jako je odskočení si do dřevního pro suché dříví do krbu je otázkou třiceti vteřin. Jenže Leonard Franks požádal svou ženu o šálek čaje a kousek dortu, odešel do kůlny pro dříví a už se nikdy nevrátil. Uběhlo devět měsíců a po Franksovi se doslova slehla zem. Od chaty je vidět na hony daleko, auta je slyšet už z velké dálky a přesto se Franks vypařil během pěti minut, kdy jeho žena připravovala čaj a zákusek. Po té se šla po manželovi podívat, ale on nikde. Nikde ani živáčka, žádné slyšitelné zvuky, prostě nic. Těžko si myslet, že by jen v domácím úboru a bačkorách odešel na túru… Melanie Crawová věnovala tomuto muži a jeho zmizení nespočet hodin, týdnů a měsíců…má k tomu své důvody. Je bezradná a proto žádá o pomoc člověka, kterého kdysi nenáviděla, přála si ho zavřít do vězení, ale momentálně si plně uvědomuje, že jestli Leonarda Frankse dokáže někdo najít, živého či mrtvého, je to jedině on, David Raker!
Recenze psána pro portál Chrudimka.cz. 
 Pokračovat ve čtení můžete ZDE!
Hodnocení: 95%
zdroj foto - Chrudimka.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[