RECENZE: Nenalezená - Remigiusz Mróz

13.2.19
Kdybych ji požádal o ruku jen o něco dřív, nikdy by se to nestalo

Info o knize:

 • název: Nenalezená
 • orig. název: Nieodnaleziona
 • autor: Remigiusz Mróz
 • žánr: literatura světová, thrillery
 • nakladatelství: Domino
 • rok vydání: 09/2018
 • počet stran: 325
   Novinka polského spisovatele Remigiusze Mróze dozajista vezme dech hned po prvních pár stránkách. První kapitola Nenalezené se vám vkrade plnou silou pod kůži, zadrhne se a už vás nepustí. Jen málokterá kniha začíná s takovou parou jako právě tato. Drsně, krutě a brutálně. Mróz si vás v mžiku chytí na udičku a jako zkušený “rybář” bude s trpělivostí napínat vlasec a pohrávat si s vámi.

“Kdybych ji požádal o ruku jen chvíli dřív, nikdy by se to nestalo. Nikdo by nás nenapadl. Já bych neskončil v nemocnici a ona by navždy nezmizela z mého života.”
   Hlavní hrdina knihy Damian Werner započne své vyprávění právě tam, kde jeho život téměř skončil, na břehu řeky Mlynóvky, kde požádal svoji přítelkyni Ewu o ruku. Znali se od malička, vyrůstali spolu, chodili spolu do školy… Svůj život přizpůsobovali jeden druhému. Zasnoubení bylo logické vyústění jejich vztahu. Damian ovšem nikdy nepřestane přemýšlet o tom, co by, kdyby… Možná by se to nestalo, kdyby Ewu požádal o ruku dříve nebo později nebo úplně na jiném místě. Možná… Nejšťastnější den jejich života se změnil v peklo a tragédii. Místo toho, aby si vychutnávali štěstí z překrásné chvilky, bylo jim rozbito na miliony kousíčků třemi neznámými muži na jejichž tváře Damian nikdy nezapomene. Nezapomene ani na bolestivý výraz nebohé Ewy těsně před tím, než upadl do bezvědomí. 

   Ani deset let poté se Werner docela nesmířil s celou věcí. Když se tenkrát probral v nemocnici a dozvěděl se, že se po Ewě slehla zem nechápal už vůbec nic. Nebylo nalezeno ani její tělo, nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel, po útočnících žádná stopa. Od té doby se Werner pohybuje jakoby v bublině. Občas utopí svůj žal v alkoholu, občas se sejde se svým přítelem. Jediným, který mu od té příšerné události zbyl a kterého snese. A právě on přijde s tou prapodivnou novinkou. Někdo dal na sociální sít fotografii dívky, která se velmi nápadně podobá právě Ewě. Někdo ji hledá. A ten někdo není sám…

Recenze psána pro portál Chrudimka.cz
Zdroj: Chrudimka.cz
HODNOCENÍ: 60%

3 komentáře:

 1. Rozporuplné pocity, jistě oceňuji důvod, proč autor psal o domácím násilí a musím říct, že tyto části mě silně zasáhly, ale jinak docela slátanina. Hlavní hrdina opravdu nesympatický, někdy natvrdlý, jindy génius, zbytečné postavy, absurdní dialogy. Nevysvětlitelné bylo, odkud Kasandra vzala informace z jejich soukromého života, třeba o místě, kde nikdy nebyli a bylo tam více nevysvětlených věcí. Tak maximálně na 2 hvězdy.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak i s tvou recenzí si potvrzuji, že po autorovi prozatím určitě nesáhnu. Třeba příští kousek bude povedenější. Recenze skvělá, Míšo :)

  OdpovědětVymazat
 3. Koukám, že máš slabost pro podobné žánry :) Díky za všechny tipy, Nenalezená vypadá fakt zajímavě, možná jí dám šanci.
  -Luci z RPD
  http://readerspublicdiary.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[