RECENZE: Spříznění - Steve Robinson

21.11.18
Konečně jsme se dočkali! Jefferson Tayte odhaluje záhadu vlastního života.

Info o knize:

  • název: Spříznění
  • orig. název: Kindred
  • série: Jefferson Tayte #5
  • autor: Steve Robinson
  • žánr: Romány, Thrillery, Historie
  • nakladatelství: Mystery Press
  • rok vydání: 09/2018
  • počet stran: 320
     Spříznění je již pátým dílem série genealogických thrillerů z pera spisovatele Stevea Robinsona. Čtenářům, kteří tuto sérii sledují již od vydání prvního dílu nemusím hlavního hrdinu Jeffersona Taytea nijak představovat. Těm, kterým tato skvělá série stále uniká představím JTho jako muže středního věku, který se zabývá genealogickými průzkumy a pátráním po předcích různých rodů, respektive po předcích jenž chtějí jeho klienti vypátrat. JT je ve své práci naprostá jednička a možná za to může i fakt, že on sám o svém původu nemá ani páru. Jako dítě byl adoptován a celý život se trápí myšlenkou nevědomosti, kdo je jeho skutečná rodina. Pouhá fotografie malého chlapce a ženy mu dělá společnost na cestách již řadu let. V předcházejícím díle mu jeho dobrý přítel před svou smrtí dal jednu malou indicii, dál v pátrání se sám ovšem nedostal a tak se JT rozhodl v pátrání pokračovat. Odhalení bude poctou zesnulému příteli a úlevou samotnému JTmu. Pravda byla ukrytá hluboko a velmi dlouho dobu a tak není vůbec jisté zda i to málo, co JT ví, pomůže k posunu. A jak už to tak bývá odhalování pravdy odkryje i spoustu špíny a minulost, jež chtěla zůstat neodhalená. 

     Naše vyprávění začíná v německém Mnichově, kam JT dorazil společně se svou přítelkyní Jean Summerovou. Oba tento výlet berou jako malou dovolenou a vypátrání dalších střípků z Tayteho minulosti bude jen třešničkou na dortu. S jedinou fotografií své matky a jeho samotného se JT s Jean dostávají do samotného středu dění. V přítomnosti stojí před bývalou akademií Hitlerovy mládeže, nyní je to vzdělávací centrum. Právě tady byla fotka před desítkami let pořízena. 

     JT do Mnichova přijel ale hlavně z jiného důvodů. Navštívit bývalého důstojníka Liebstandarte, Johanna Langnera. Muže, který by mohl mít informace o JTho skutečných rodičích a možná je i on sám s ním pokrevně spřízněn…

Recenze psána pro portál Chrudimka.cz 

1 komentář:

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[