RECENZE: Hra na lháře - Ruth Ware

1.10.18


Čtyři dívky, jedna hra a pět jednoduchý pravidel. Jen musíte včas odhadnout, kdy přestat hrát. Jinak vás tahle “Hra na lháře” sežere za živa!

Info o knize:

  • název: Hra na lháře
  • orig. název:The Lying Game
  • autor: Ruth Ware
  • žánr: Literatura světová, Thrillery, Záhady
  • nakladatelství: Leda
  • rok vydání: 09/2018
  • počet stran: 408
     Isa, Kate, Fatima a Thea. Čtyři nerozlučné kamarádky. Před sedmnácti lety je od sebe fyzicky “cosi” rozdělilo, ale jejich přátelství je pevné jako skála. Společně spolu chodili do internátní školy v Saltenu. V rodišti jedné z nich, Kate. Užívaly si spolu krásné chvíle prozářené sluncem i zalité deštěm nebo přívalem mořské vody. Natropily spoustu bláznivin, však to k životu puberťaček patří, ale nejvíc za zmínku stojí to, čím se bavili nejvíc. Dívky hrály takovou hru, ta hra se jmenovala Hra na lháře! Z této hry vzešlo pár smyšlených příběhů, historek a vtípků. Šlo jen o rozptýlení a jako každá správná hra i tahle měla svá důležitá a nepostradatelná pravidla.
Hra na lháře má 5 pravidel:
Vyslov lež!
Na svém výmyslu trvej!
Nenech se načapat!
Nikdy si nelžeme navzájem!
Poznej, kdy s lhaním přestat!
     Jejich pověst je ve škole pomalu předcházela, nikdy si nikdo nemohl být jistý, jestli to co vypustí z úst je pravda nebo lež. Nebylo tedy vůbec zarážející, že ony čtyři dívky tvořili na škole svou vlastní soukromou komunitu, do které jen tak někdo nezapadal. Jejich hra ovládala školu do té doby, než došlo k něčemu co ovlivnilo jejich životy navždy. Ten den se vše změnilo a ony beze slova musely školu opustit. Ten den se na velmi dlouho dobu viděly naposledy. Opravdové přátelství trvá věky. To jejich opravdové je. Nebo je možná pospolu stále drží jen jedna jediná věc? LEŽ?!

     Jednoho chladného červnového rána se prochází po anglickém pobřeží poblíž Saltenu žena se psem, který očividně něco zavětřil a zarputile hrabe a tahá z písku něco, co upoutalo jeho pozornost. To, co ženě její pes posléze přinese k nohám ovšem není suché naplavené dříví, jak se zprvu domnívala, ale lidská kost!

Recenze psána pro portál Chrudimka.cz - pokračovat ve čtení můžete ZDE

2 komentáře:

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[