RECENZE: Podivná holka - Jenny Blackhurst

2.8.19

Podivná a ještě podivnější holka

Info o knize:

 • název: Podivná holka
 • orig. název: The Foster Child
 • autor: Jenny Blackhurst
 • žánr: lit. světová, thrillery
 • nakladatelství: Domino
 • rok vydání: 02/2019
 • počet stran: 408

     Britská autorka Jenny Blackhurst u nás debutovala knihou Ztichlý dům, kterou čtenáři hodnotili jako velmi zdařilou. Ohlasy na její druhou knihu Podivná holka jsou ještě o něco lepší a není se čemu divit!

     Podivná holka se na první pohled jeví nenápadně a přitom velmi tajuplně. Za velmi krátkou dobu pak zjistíte, že je opravdu a skutečně velmi tajuplná. Autorka svůj příběh staví na lehké nadpřirozenosti s dokonalým zachováním thrillerových prvků. Čtení této knihy je skvělým zážitkem pro všechny!

     Náš příběh začíná lehkým seznámením s jednou z hlavních hrdinek Imogen Reidovou, dětskou psycholožkou, která se stěhuje do rodného městečka. Sama Imogen je celkem komplikovanou osobností příběhu. Důvodů je mnoho: dětství, návrat do rodného domu, který je opředen špatnými vzpomínkami, její momentální rodinná situace a manželova touha po dítěti a v poslední řadě je tu také “ten” důvod, proč opustila bývalé zaměstnání a vrací se zpět tam, kam se nikdy vracet nechtěla. V den příjezdu je svědkem podivné nehody, která naštěstí dopadla dobře. Tam také poprvé poznává jedenáctiletou dívenku Ellie. Ta je považována v tomto městečku za podivínku a exota. Proč vlastně? Na první pohled je Ellie plachá a milá dívka a Imogen nechápe proč je všemi tolik osočována a obviňována. Ellie ji připomíná sebe samu. Nechtěnou…

     Ellie na první pohled vypadá jako obyčejná holka, jenže z obyčejné se stalo “podivná”. Ellie žije u pěstounů, protože při nešťastné nehodě přišla o rodiče i mladšího brášku. Ona jediná přežila devastující požár jejich rodinného domu. Od té doby pendluje od jedné rodiny ke druhé. Její případ dostává na starosti právě Imogen, která se k dívce nezdravě upne. Ellie tím získává spojence a konečně snad i jedinou blízkou osobu, která jí věří. Imogen tím získává jen jedno – potíže!

Recenze psána pro portál Chrudimka.cz - pokračovat ve čtení můžete =>ZDE<=

2 komentáře:

 1. Tuhle knížku mám na svém seznamu toho,co chci přečíst již pár měsíců.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad se k ní brzy dostaneš, ty seznamy jsou nekonečné, to znám ;-)

   Vymazat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[