🔝Knižní TIP - 21. týden🔝

19.5.20

Hezký den, všem!

Obnovuji rubriku knižních tipů! Proč? Protože potřebuji tento blog opět trochu rozhýbat a znovu mu vdechnout život. Hodně věcí se u mě změnilo, aktivita poklesla na minimum a mě to mrzí, jen s tím zatím nedokáži nic moc udělat. Ale snažím se. 😉

Opět budou tyto knižní tipy mým vlastním osobním výběrem, dle mého hledáčku, oblíbenosti a zvědavosti. Budou to povětšinou knihy, které si sto pro budu chtít koupit a přečíst. 

Anotace:

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?

Info o knize:

Nakladatel: Mystery Press (Mystery Press s.r.o.)
Série: David Raker (10.díl)
Jazyk: česky
Pořadí vydání: 1.
Rok a měsíc vydání: 2020/05
Počet stran: 512
Typ, vazba: Kniha, pevná

Co dodat:

 • je to má nejoblíbenější série poslední doby
 • horká novinka - právě vyšla
 • autor píše skvěle a je od prvního dílu naprosto na špičce
 • jde o zajímavé příběhy, dějová linka vyšetřovatele má hlavu a patu a mohla by se vydat jako samostatný román
 • na sérii se mi líbí, že je to jako "odložené případy" - někdy aktuálnější, jindy jde o opravdu staré případy
 • není to zas až tak typická krimi
 • začít číst sérii a nedočíst by bylo dost trapné, ne?
 • jedna z mála sérií, kterou doporučuji všemi deseti a dám za ni ruku do ohně!

3 komentáře:

 1. Na knihu se strašně těším :DD Po posledním dílu nemohu dospat :D

  OdpovědětVymazat
 2. Musím se konečně pustit do prvního dílu, leží mi tu už nějaký ten pátek :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[