RECENZE: Muž bez minulosti - Tim Weaver

24.2.20
Z minulosti muže bez minulosti

Info o knize:

  • název: Muž bez minulosti
  • orig. název: I Am Missing
  • série: David Raker (8. díl)
  • autor: Tim Weaver
  • nakladatelství: Mystery Press
  • žánr: Literatura světová, detektivky, thrillery
  • rok vydání: 05/2019
  • počet stran: 464
Mé “čtenářské přátelství” s panem Weaverem bylo opět prohloubeno. S každou knihou si říkám, je to maximum, ale vždy dostanu zase o něco víc. Muž bez minulosti je v sérii s Davidem Rakerem již osmým dílem. Všechny předchozí díly jsem samozřejmě četla, takže pro mě není autor ani sama hlavní postava žádnou neznámou, ba naopak. Tima beru jako hodného strejdu, který mi předčítá “pohádky” před spaním a Davida beru téměř jako bratra, o kterého mám dnem i nocí neustálý a neutuchající strach. Takové pouto dokáže vytvořit jen málo který autor. 

Vzhledem k tomu, že jde o, v pořadí již osmý, díl velmi známé série, není snad již nutné autora i hlavního hrdinu nijak zvlášť představovat. Ale ve zkratce: David Raker je soukromý vyšetřovatel, který pátrá po ztracených osobách. Většinou ho vyhledají lidé na pokraji svých sil, aby jim našel jejich milované a blízké. Tam, kde je policie bezradná, tam by mohl pomoci právě on. 

Tentokrát David čelí zase maličko jiné výzvě. Nevyhledá ho jen tak někdo, kdo potřebuje najít osobu sobě blízkou…., ačkoli vlastně ano. Jenže je to maličko jinak. Davida vyhledá muž, který potřebuje “najít sám sebe”. Není to zase až tak zvláštní, když víme, že tento muž byl před více jak rokem nalezen polomrtvý na pláži a na nic si z minulosti nevzpomíná. Snad právě proto ho tisk začal nazývat “mužem bez minulosti”.

Kdo je Richard Kite a co se mu vlastně stalo. Šlo tenkrát o nešťastnou náhodu, nehodu nebo o promyšlený trestný čin. Nikdo neví, ani on sám. V hlavě má jen pár střípků, u kterých si není jistý, zda jsou opravdu jeho součástí. David se nemá téměř čeho chytit, začíná s nulou, ale není nijak překvapivé, že v určitou chvíli přijde bod zlomu a před Davidem se začne rozprostírat skutečný příběh. A to nejen osoby, o které má zjistit mnoho skutečností… S tajuplným a zmateným příběhem Richarda se zvláštním přízvukem dostane David Raker příběhů mnohem víc. Ne všichni budou ale rádi, že se nitky postupně rozplétají a jeden tvrdošíjný vyšetřovatel strká nos, tam kam nemá.

=>POKRAČUJ VE ČTENÍ RECENZE <=

RECENZE PSÁNA PRO PORTÁL CHRUDIMKA.CZ

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[