RECENZE: Nikdo není doma - Tim Weaver

16.9.20
Ťuk, ťuk.
Je někdo doma?

Info o knize:

  • název: Nikdo není doma
  • orig. název: No One Home
  • série: David Raker #10
  • autor: Tim Weaver
  • žánr: literatura světová, detektivky, krimi, thrillery
  • rok vydání: 05/2020
  • nakladatelství: Mystery Press
  • počet stran: 512

Recenze:

Chrudimka.cz
Představovat vám spisovatele Tima Weavera a jeho knižní sérii s Davidem Rakerem již jistě není třeba. Však už jde o 10. díl, takže chtě nechtě už o něm jistě slyšel nejeden čtenář a příznivec žánrů krimi, detektivního a thrillerů. Pro mě, jako skalní fanynku, je vyhlížení nových dílů a jejich čtení samozřejmostí a nutností. Již pár let s tímto autorem žiji jeho příběh, pár let jsem součástí určitého celku nejen fiktivního, ale i toho reálného a tím je Weaverovo stoupání příčku po příčce na pomyslném uměleckém “pisatelském” žebříčku. Stejně jako zrají vína, zrají i spisovatelé, to víme. Někteří dosáhnout svého “vrcholu” dříve, jiní dokáží stoupat neskutečně dlouho a jsou studnicí nekonečných nápadů, které ani po desáté neztratí šmrnc. To je to nejlepší pro ně samotné, ale samozřejmě i pro nás čtenáře. Tim je jedním z těch šťastných. Umí psát, má neskutečný talent i potenciál, který se zatím jeví být téměř nekonečný. Co nám tedy přináší s desátým dílem oblíbené krimi série? Je to starý dobrý Tim, a přece mi místy přišlo, jako by to psal někdo jiný…

Nikdo není doma – sám název hodně napovídá a jak známe Davida a jeho příběhy, půjde opět o hledání pohřešovaných osob. Tentokrát nepůjde o jednu ani o dvě osoby, ale o celý zástup osob. Davida čeká možná jedno z nejsložitějších vyšetřování vůbec. V jedné malé yorkshirské vesničce zvané Black Gale se ztratilo 9 osob. Což pro tuto vesničku znamená, že se ztratili všichni její obyvatelé. V Black Gale totiž stojí pouze tři domy vč. statku a žijí v ní tudíž i tři rodiny. Tedy žili. Všichni se totiž jednoho večera vypařili jako pára nad hrncem. To je celkem výstižné vyjádření, protože nikde není jediná známka po odchodu a odjezdu. Domy jsou uklizené, nic nechybí, ale rovněž nic nepřebývá…. Tedy pouhým okem znatelně nic nepřebývá.

Všechny domy jsou prázdné…
Všichni zmizeli…
Uplynulo již dva a půl roku, policie je bezradná a možná už i ztrácí veškerou naději, pomalu se usíná na vavřínech. S čímž se samozřejmě nedokáží smířit ostatní příbuzní, kteří přišli o své nejbližší. Potřebují odpovědi na otázky, ať už jsou ty odpovědi jakékoli. David tohle zná a ví, že odpovědi na tyto otázky jsou velmi důležité. Případ tedy přijímá. Možná už je opravdu i na čase. Neboť ho na tento případ už kdysi upozornil i někdo, kdo je mu zvláštním způsobem blízký, někdo, kdo má stejně dobrý detektivní čuch jako on sám. Někdo, komu pomohl, pomáhá a někdo, jehož odhalení může způsobit zkázu jich obou samotných.

=> Pokračování recenze na stránkách Chrudimka. cz <=

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[