RECENZE: Hejno Havranů - Kate Stewart

19.7.23

  • název: Hejno Havranů
  • orig. název: Flock
  • série: Havraní Bratrstvo (1.)
  • autor: Kate Stewart
  • žánr: Literatura světová, Romány, Erotika
  • nakladatelství: Red - Knihy Dobrovský
  • rok vydání: 2021
  • počet stran: 368

Recenze:

Hlavní hrdinka tohoto příběhu se jmenuje Cecílie, vyrůstala sama s matkou v celkem nuzných podmínkách a to i přesto, že její otec je pohádkově bohatý. Svého otce viděla tolikrát, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. Jeho společnost vlastně ani nechtěla, byl pro ni cizí. Ale otázek ohledně toho, proč ji nemá rád a nikdy se s ní nesblížil ji sžírají i teď, když je jí téměř devatenáct. 

Cecílie je nucena otce znovu, po dlouhé době, navštívit a to z jednoho jediného důvodu, dědictví. Pokud v jeho továrně v Triple Falls odpracuje celý rok, převede na ni akcie a získá mnoho peněz. Jenže Cec nejde ani tak o ty peníze, ale o to, aby se mohla finančně postarat o svou matku a pomoci jí. Takže sedne do svého oprýskaného auta a jede. Co je to jeden rok? Jenže i tenhle jeden rok ji převrátí život vzhůru nohama, změní ji, poznamená ji....

Hned první den v továrně se Cec seznamuje se Seanem, okouzlujícím mladíkem (je vám jasné, že jinak to ani nejde, první super polo bůh je najednou na scéně). Pohledy a jiskření jsou první známkou rýsující se touhy. Ale máme tu ještě Dominka, jenže ten ji nesnáší. Co je to s tímhle městečkem? Je tu snad ještě jedna továrna, která ze sebe vyplivává jednoho krásného chlapa za druhým? Všichni víme jak daleko je od nenávisti k lásce...a pozná to i Cecílie. 

Dva muži, odlišní jako den a noc, jako slunce a déšť. Slunečné dny střídají ty deštivé. Tak ubíhají dny, týdny a měsíce v Triple Falls. Jenže tohle celé je zahaleno ještě do pláště velkého tajemství, které všichni tak bedlivě střeží, proč? Co je to za tajemství. Měla by ho Cecílie vůbec někdy znát? 

Mnoho otázek  a tak žalostně málo odpovědí. Tajuplné kérky na všech, kteří se pohybují okolo Doma a Seana. Havraní křídla, vědět tak co tohle všechno znamená. Zdá se že tenhle rok si Cecílie opravdu užije!

Můj dojem:

Na tuto sérii se na mě z instagramu ze všech stran valila obrovská vlna kladných ohlasů. A co si budem, tento žánr, tento styl knih, já prostě můžu. Beru je jako oddechovky na jeden dva dny. No, v tomto případě to bylo na den u prvního dílu a u druhého na den a půl... Proč vždycky všechno "boží" musím přečíst hned, proč ti autoři píší tak, že se nedá odtrhnout? 

Kniha začíná zajímavou předmluvou, dokonale vám zamotá hlavu tím, že už dopředu víte, jak to celé dopadne a možná vás to maličko zklame, ale nenechte se zmást, rozhodně se tím nenechte zmást!

Hlavní hrdinka Cec byla přímo úměrná věku, takže se musí počítat s tím, že bylo místy dost naivní a dalo se s ní lehce manipulovat, protože! - ač to možná nepostřehnete hned, tak tady se manipuluje fakt dost, aspoň já to tak cítila hned. Mužská stránka postav - to je kapitola sama o sobě. Těžko by se nám dobře četla erotická romance s nějakými oškliváky bez svalů a s malým...., však vy víte s čím. :D. Prostě se připravte na komando plný testosteronu. A taky se připravte na to, že tohle nemůže číst žádná puritánka. Připravte se na dokonale popsané erotické scény, které, světe div se, vám tam dole rozproudí krev. Jakože fakt!

Co se mi fakt hodně líbilo je, že autorka do příběhu zamotala dost dobré a zásadní tajemství. Hlavní hrdiny mužského pohlaví obdařila (mimo jiné :D) dobrým nadhledem, rozumem a zajímavým pohledem na život a žití - ty pasáže mluvených myšlenkových pochodů Seana jsem milovala. Díky tomu se dalo alespoň odhlédnout od naivity Cec. Bylo to dobře vyvážené.

Tenhle román, tato série se velmi rychle zařadila na můj piedestal. Stálo to za každou stránku, neskutečně mě to bavilo a na krátké dva dny jsem žila s nimi jejich příběh. Já už stihla přečíst i druhý díl, protože díky zakončení toho prvního, jsem zkrátka musela hned začít číst druhý. Takže upozorňuji na to, abyste si rovnou pořídili všechny díly!

Doporučuji, doporučuji, doporučuji! Must have jako vyšité!

Jsem zamilovaná a přesně jsem věděla za jaký tým budu kopat, věděla jsem, že má autorka ještě eso v rukávu. A díky bohu za něj. 


Anotace:

Autorčin milostně laděný román je směsicí erotiky, pomsty, tajemství a hledání pravdy. Hlavní protagonistkou fascinujícího příběhu je Cecílie Hornerová, dcera majitele továrny, která je nucena pracovat v otcově závodě v Triple Falls, a to ze dvou důvodů: aby nepřišla o jmění a aby mohla finančně podporovat svou matku, s níž se Cecíliin otec Roman Horner před mnoha lety rozvedl. Významnou roli v celém příběhu hrají její nejlepší kamarádka Christy a Sean s Dominikem. Milenecké vztahy mezi Cecílií a těmito muži se postupně začnou komplikovat. Navíc se dozvídá, že mají co do činění se spolkem havraního bratrstva. Je to tajné uskupení, o kterém se toho mnoho neví. Cecílie musí začít jednat. Chce dostat odpovědi na nezodpovězené otázky. Závěr první části je překvapivý, a tak jistě budete chtít vzít do ruky druhou část tohoto díla, abyste zjistili, jak vše dopadne.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za tvůj komentář :-)

Autorská práva

Vyhrazuji si plné právo na své osobní a soukromé myšlenky, hodnocení a celkový popis knihy. Kopírování vlastního textu je zakázáno. Použité obrázky obálek knih pocházejí buď ze serveru goodreads.com, bux.cz nebo databazeknih.cz. Pokud u fotek není uveden zdroj, pak jsou mou vlastní tvorbou. Použité úryvky či citace z knih, jsou vždy označené kurzívou a jsou ohraničeny uvozovkami, nevyhrazuji si na ně tedy žádná práva. Ta, podle zákona, náleží autorům knih.

© Knižní deníček. Úpravu šablony provedla Lucy Lillianne. Titulní obrázek vytvořila Knižní deníček. Optimalizováno pro Firefox.
[